Alexandria Area HS

Alexandria Area HS

1


  • Sunday
  • Monday
  • Tuesday
  • Wednesday
  • Thursday
  • Friday
  • Saturday
  • 6
  • 7
    4:00pm
    @Sartell - STC Orthopedics Field
    4:00pm
    @Sartell ORE
    BB2
    4:00pm
    @Alexandria Golf Club
    4:00pm
    @Sartell - Blackberry Ridge Golf Course
    4:30pm
    @Willmar - Eagle Creek Golf Course
    4:30pm
    @Willmar - Eagle Creek Golf Course
  • 8
    3:00pm
    @Alexandria - Garden Center
    3:00pm
    (Changed)
    @Brainerd H.S.
    4:00pm
    (Rescheduled)
    @Alexandria Area HS
    4:00pm
    (Changed)
    @Bemidji High School
    4:00pm
    (Cancelled)
    @Bemidji High School
    4:00pm
    (Rescheduled)
    @Alexandria - Knute Nelson Field
    Doubleheader
    4:00pm
    @Alexandria Area HS
    Alex vs Fergus Falls Fergus Falls vs Minnewaska Alex vs Minnewaska
    4:00pm
    @Alexandria Area High School
    4:30pm
    @Brainerd - Forestview Middle School
    4:30pm
    @Alexandria - Discovery Middle School
    4:30pm
    @Alexandria Area H.S.
    4:30pm
    (Rescheduled)
    @Alexandria - Discovery MS
    5:00pm
    @Alexandria Area H.S.
    5:00pm
    @Alexandria Area H.S.
  • 9
    2:00pm
    @The Legacy- Craguns Resort
  • 10
    3:00pm
    @Alexandria - Garden Center
    3:00pm
    (Changed)
    @Brainerd H.S.
    4:00pm
    @Rocori M.S.
    4:30pm
    @Alexandria - Discovery east baseball field
    4:30pm
    @Alexandria - Discovery West Field
    4:30pm
    @Alexandria Area H.S.
    4:30pm
    (Changed)
    @Willmar High School
    5:00pm
    (Changed)
    @Willmar - Swanson Field
    5:00pm
    (Changed)
    @Willmar - Baker Field
    5:00pm
    @Detroit Lakes H.S.
    5:00pm
    @Detroit Lakes High School
    5:00pm
    @Detroit Lakes High School
  • 11
    4:00pm
    (Rescheduled)
    @Rich-Spring Golf Course
    4:00pm
    @St. Cloud Apollo H.S.
    Softball Field 2 (JV)
    DH
    4:00pm
    @St. Cloud Apollo H.S.
    Softball Field 1 (Varsity)
    DH
    4:30pm
    @Minnewaska
    Starbuck Lakeshore Park
    4:30pm
    @Minnewaska
    Starbuck School
    4:30pm
    @Discovery Middle School Alexandria
    Black team plays
    4:30pm
    @Alexandria - Discovery MS
    4:30pm
    (Cancelled)
    @Alexandria - Discovery MS
    4:30pm
    @Sartell H.S.
    JV Only
    5:00pm
    @Alexandria Area HS
    5:00pm
    @Hutchinson High School
    5:00pm
    @Alexandria - Knute Nelson Field
    5:00pm
    (Cancelled)
    @St. Cloud Apollo H.S.
    Softball Field 3 (practice)
    6:00pm
    (Changed)
    @St. Cloud South Jr. High
    Tennis Courts
    Triangular with Alexandria and Bemidji Tech vs Bemidji at 3pm Bemidji vs Alexandria at 4:30pm Alexandria vs Tech at 6pm JV matches at South
  • 12
    9:30am
    @The Vintage Golf Course
  • 20
  • 21
    10:00am
    @Alexandria Area H.S.
    Individual
    4:00pm
    @Alexandria Golf Club
  • 22
    9:00am
    @Brainerd - Legacy Golf Course @ Craguns
    3:00pm
    @Rocori H.S.
    4:00pm
    @Alexandria - Knute Nelson Field
    4:00pm
    @St. Cloud - Wapicada Golf Course
    4:15pm
    @Discovery Middle School Alexandria
    4:15pm
    @Sartell M.S.
    4:15pm
    @Discovery Middle School Alexandria
    Black team plays first, then White team
    4:15pm
    @Discovery Middle School Alexandria
    4:30pm
    @St. Cloud Apollo H.S.
    Baseball Field 3 (practice)
    5:00pm
    @Alexandria Area H.S.
    6:00pm
    @Alexandria - Knute Nelson Field
  • 23
  • 24
    10:00am
    @Sartell H.S.
    4:00pm
    @Bemidji High School
    4:00pm
    @Willmar High School
    4:15pm
    @Alexandria - Discovery east baseball field
    4:15pm
    @Alexandria - Discovery West Field
    4:15pm
    @Melrose Area High School
    Red team plays
    4:15pm
    @Melrose Area High School
    4:30pm
    @Brainerd H.S.
    5:00pm
    @Alexandria Area H.S.
    5:00pm
    @Alexandria - Knute Nelson Field
  • 25
    10:00am
    @St. Cloud Apollo
  • 26