Alexandria Area HS

Alexandria Area HS

1


  • Sunday
  • Monday
  • Tuesday
  • Wednesday
  • Thursday
  • Friday
  • Saturday
  • 29
  • 30
  • 31
  • 1
  • 2
    5:15pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    DH 2 Pts
    5:30pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    5:45pm
    @Alexandria Area HS
    5:45pm
    @Alexandria Area HS
    6:00pm
    @Alexandria - Gymnastics Center
    6:00pm
    @Alexandria - Discovery MS
    7:15pm
    @Alexandria Area HS
    7:15pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    7:15pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    Double Header Broadcast on KXRA 1490AM and 100.3/105.7FM and streamed online at www.voiceofalexandria.com
  • 3
    TBD
    @Dilworth-Glyndon-Felton High School
    Broadcast on KXRA 1490AM and 100.3/105.7FM and streamed online at www.voiceofalexandria.com
    5:45pm
    @Alexandria Area HS
    5:45pm
    @Alexandria Area HS
    5:45pm
    @Alexandria Area HS
    7:15pm
    @Alexandria Area HS
  • 4
    9:30am
    @Alexandria Area HS
    10:00am
    @Rocori High School
    6th - 8th grade
    10:45am
    @Hulbert Aquatic Center
    11:00am
    @Giant's Ridge-Biwabik
    12:00pm
    @Bemidji Community Arena
    12:30pm
    @Park Rapids Area High School
    2:00pm
    @Bemidji Community Arena
    4:30pm
    @Bemidji Community Arena
    6:30pm
    @Bemidji Community Arena
    Broadcast on KXRA 1490AM and 100.3/105.7FM and streamed online at www.voiceofalexandria.com
  • 19
  • 20
  • 21
    4:30pm
    @Brainerd - Forestview Middle School
    4:30pm
    @Discovery Middle School Alexandria
    5:00pm
    @Alexandria Area H.S.
    7th & 8th Grade
    5:00pm
    @Alexandria Area H.S.
    5:15pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    5:45pm
    @Rocori High School
    5:45pm
    @Rocori High School
    6:00pm
    @Alexandria - Gymnastics Center
    7:00pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    Broadcast on KXRA 1490AM and 100.3/105.7FM and streamed online at www.voiceofalexandria.com
    7:15pm
    @Rocori High School
    2 pts
  • 22
  • 23
    10:00am
    @Little Falls-- Camp Ripley
    1:00pm
    @Andes Tower Hills
    4:00pm
    Sub Section
    4:30pm
    @Alexandria - Discovery MS
    4:30pm
    @Rocori M.S.
    5:30pm
    (Cancelled)
    @Alexandria - Runestone Community Center
    River Lakes does not have enough players for JV team
    5:30pm
    @Paynesville Arena
    5:45pm
    @Bemidji High School
    6:00pm
    @Willmar High School
    6:00pm
    @Alexandria - Discovery MS
    6:00pm
    @Sartell H.S.
    Gym
    Broadcast on KXRA 1490AM and 100.3/105.7FM and streamed online at www.voiceofalexandria.com
    7:15pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    7:15pm
    @Paynesville Arena
  • 24
    5:30pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    5:45pm
    @Alexandria Area H.S.
    5:45pm
    @Alexandria Area H.S.
    7:15pm
    @Alexandria Area H.S.
    Broadcast on KXRA 1490AM and 100.3/105.7FM and streamed online at www.voiceofalexandria.com
    7:15pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
  • 25
    10:00am
    @Mahnomen High School
    7th - 9th Grades Weigh ins at 9:00 am
    11:00am
    @Monticello High School
    12:00pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    2:00pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
  • 26
  • 27
    5:45pm
    @Bemidji High School
    5:45pm
    @Bemidji High School
    7:30pm
    @Bemidji High School
  • 28
    10:00am
    @Andes Tower Hills
    4:30pm
    @Alexandria - Discovery MS
    4:30pm
    @Willmar Jr High/M.S.
    5:00pm
    @Eden Valley Watkins School
    7th and 8th grade
    5:00pm
    @Eden Valley Watkins School
    5:30pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    5:45pm
    @Willmar High School
    5:45pm
    @Willmar High School
    5:45pm
    @Willmar High School
    6:00pm
    @Little Falls CEC
    7:15pm
    @Willmar High School
    Broadcast on KXRA 1490AM and 100.3/105.7FM and streamed online at www.voiceofalexandria.com
    7:15pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
  • 29
    9:00am
    Vocal
  • 30
    4:00pm
    Section
    4:30pm
    @Alexandria - Discovery Middle School
    4:30pm
    @Brainerd - Forestview Middle School
    5:15pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    DH
    5:30pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    5:45pm
    (Changed)
    @St. Cloud Tech H.S.
    Gym - East Court
    5:45pm
    (Changed)
    @St. Cloud Tech H.S.
    Gym - Main Court
    5:45pm
    (Changed)
    @St. Cloud Tech H.S.
    Gym - West Court
    6:00pm
    @Alexandria - Gymnastics Center
    6:00pm
    @Alexandria - Discovery MS
    7:15pm
    (Changed)
    @St. Cloud Tech H.S.
    Gym - Main Court
    Broadcast on KXRA 1490AM and 100.3/105.7FM and streamed online at www.voiceofalexandria.com
    7:15pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    7:15pm
    @Alexandria - Runestone Community Center
    DH Broadcast on KXRA 1490AM and 100.3/105.7FM and streamed online at www.voiceofalexandria.com
  • 31
    5:00pm
    @Alexandria Area HS
    7th and 8th grade
    5:00pm
    @Alexandria Area HS
    5:45pm
    (Changed)
    @St. Cloud Tech H.S.
    5:45pm
    (Changed)
    @St. Cloud Tech H.S.
    Gym - Main Court
    5:45pm
    (Changed)
    @St. Cloud Tech H.S.
    7:15pm
    (Changed)
    @St. Cloud Tech H.S.
    Gym - Main Court
    Broadcast on KXRA 1490AM and 100.3/105.7FM and streamed online at www.voiceofalexandria.com
  • 1