Skip to content
St. Cloud Apollo High School
Navbar
Calendar
Rosters
Scores and Standings
Coaches
Adapted Athletics
Today
January 2018
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
Week
Month
Color Key:
Home
Away
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
31
1
2
2:30pm
Nordic Skiing: V
@Riverside Park - St. Cloud
5:30pm
Hockey: G/JV
@St. Cloud - Municipal Athletic Center
Sartell-SRR will play instead due to sickness on RLS team.
5:45pm
BB: G/C
@Apollo
Gym East 1/3
6:00pm - 7:30pm
Adaptive Floor Hockey Practice
@North Junior High - Upper Gym
6:00pm
BB: G/JV
@Apollo
Gym West 1/3
7:15pm
BB: G/V
@Apollo
Gym Middle 1/3
7:15pm
Hockey: G/V
(Changed)
@St. Cloud - Municipal Athletic Center
3
6:00pm - 7:30pm
Adaptive Floor Hockey Practice
@North Junior High - Upper Gym
4
5:30pm
Hockey: B/JV
@St. Cloud - MAC Arena
5:45pm
BB: G/C
@Apollo
Gym East 1/3
5:45pm
BB: G/JV
@Apollo
Gym Middle 1/3
6:00pm - 7:30pm
Adaptive Floor Hockey Practice
@North Junior High - Upper Gym
6:00pm
Hockey: G/V
@Moorhead Sports Center
6:15pm
WR: V
@Willmar High School
7:15pm
BB: G/V
@Apollo
Gym Middle 1/3
7:15pm
Hockey: B/V
@St. Cloud - MAC Arena
5
4:45pm
BB: G/C
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym
4:45pm
BB: G/JV
@Sauk Rapids-Rice H.S.
Gym Main West Crt
4:45pm
BB: B/JV
@Sauk Rapids-Rice H.S.
Gym Main West Crt
4:45pm
BB: B/10th
(Cancelled)
@Sauk Rapids Rice M.S.
MS Center Gym
4:45pm
BB: B/9th
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym
6:00pm
BB: G/V
@Sauk Rapids-Rice High School
Gym Main Cntr Crt
8:00pm
BB: B/V
@Sauk Rapids-Rice H.S.
Gym Main Cntr Crt
6
TBD
SW: B/V
@University of Minnesota
Maroon & Gold / time TBD
8:00am
SW: B/V
@U of M Aquatic Center
9:30am
Z_Dance: G/V
@Alexandria Area High School
9:30am
Z_Dance: JV
@Alexandria Area High School
10:00am
Nordic Skiing: V
@Giants Ridge Ski Resort, Biwabik
10:00am
WR: V
@Foley Fieldhouse
Gym-Entire
6:00pm
Z_Dance: G/V
@St. Cloud Cathedral High School
CHS North Gym
7
8
5:45pm
BB: B/JV
(Changed)
@Becker High School
Main Gym
5:45pm
BB: B/10th
(Cancelled)
@Becker High School
Sm 3rd Gym
5:45pm
BB: B/9th
(Changed)
@Becker Fieldhouse
Court 1
7:15pm
BB: B/V
(Changed)
@Becker High School
Main Gym
9
10:00am
Nordic Skiing: V
@Detroit Lakes - Detroit Mountain
5:00pm
WR: V
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym
5:30pm
Hockey: G/JV
@Brainerd - Essentia Health Sports Center
5:30pm
Hockey: B/JV
@SCSU National Hky Center
5:45pm
BB: B/JV
@Sartell High School
Gym
6:00pm - 7:30pm
Adaptive Floor Hockey Practice
@North Junior High - Upper Gym
6:00pm
BB: B/10th
(Cancelled)
@Sartell M.S.
Gym-N
6:00pm
BB: B/9th
@Sartell M.S.
660
9th grade A game in SMS North Gym - 9th grade B game in SMS South Gym - both beginning at 6:00
7:15pm
BB: B/V
@Sartell High School
Gym
7:15pm
Hockey: G/V
@Brainerd - Essentia Health Sports Center
7:15pm
Hockey: B/V
@SCSU National Hky Center
Double Header
10
6:00pm - 7:30pm
Adaptive Floor Hockey Practice
@North Junior High - Upper Gym
11
3:30pm
Hockey: G/JV
@St. Cloud - Municipal Athletic Center
5:30pm
Hockey: G/JV
(Changed)
@Richmond - Arena
5:30pm
Hockey: B/JV
@Paynesville Arena
5:45pm
BB: G/C
@FF Kennedy School
5:45pm
BB: G/JV
@Fergus Fall High School
6:00pm - 7:30pm
Adaptive Floor Hockey Practice
@North Junior High - Upper Gym
6:00pm
GYM: V
@Sauk Rapids-Rice H.S.
Gym Auxiliary
6:00pm
SW: B/V
@Sartell High School
Pool
7:15pm
BB: G/V
@Fergus Fall High School
7:15pm
Hockey: G/V
(Changed)
@Richmond - Arena
7:15pm
Hockey: B/V
@Paynesville Arena
12
2:00pm
Nordic Skiing: V
@Riverside Park - St. Cloud
5:45pm
BB: B/JV
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym Middle 1/3
5:45pm
BB: B/10th
(Cancelled)
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym
5:45pm
BB: B/9th
@St. Cloud - Kennedy Com. School
Gym Kennedy
.
7:00pm
Z_Dance: V
@Sartell High School
Gym
7:15pm
BB: B/V
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym
13
9:00am
Z_Dance: G/V
@Rocori High School
A and AA Kick and Jazz JV and V
9:00am
Z_Dance: JV
@Rocori High School
A and AA Kick and Jazz JV and V
11:30am
BB: B/V
@Duluth East High School
MLK Classic
2:30pm
BB: B/JV
@Duluth East High School
MLK Classic
4:00pm
Hockey: B/JV
@Parade Ice Garden
5:30pm
Hockey: G/V
@East Grand Forks
Game is at East Grand Forks Civic Center.
6:00pm
Hockey: B/V
@Parade Ice Garden
14
15
16
5:15pm
BB: B/9th
@Monticello High School
5:30pm
BB: B/10th
(Cancelled)
@Monticello High School
5:30pm
Hockey: B/JV
@St. Cloud - MAC Arena
5:45pm
BB: G/C
@Rocori High School
5:45pm
BB: G/JV
@Rocori High School
5:45pm
BB: B/JV
@Monticello High School
6:00pm
Adapted Floor Hockey: V
@St. Cloud North Jr High
6:00pm
Adapted Floor Hockey: V
@St. Cloud North Jr High
6:00pm
Adapted Floor Hockey: V
@St. Cloud - North Jr High School
Upper Gym
6:00pm
SW: B/V
@Dassel-Cokato High School
7:15pm
BB: G/V
@Rocori High School
7:15pm
BB: B/V
@Monticello High School
7:15pm
Hockey: B/V
@St. Cloud - MAC Arena
17
6:00pm - 7:30pm
Adaptive Floor Hockey Practice
@North Junior High - Upper Gym
18
2:00pm
Nordic Skiing: V
@Eagle Creek Golf Course
4:30pm
Adapted Floor Hockey: V
@Centennial High School
4:30pm
Adapted Floor Hockey: V
@Centennial High School
4:30pm
Adapted Floor Hockey: V
@Centennial H.S.
5:30pm
Hockey: B/JV
@Willmar - Civic Center
5:45pm
BB: B/JV
@St. Cloud Apollo H.S.
5:45pm
BB: B/10th
(Cancelled)
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym
5:45pm
BB: B/9th
@St. Cloud North Jr High
Upper Gym
.
6:00pm
GYM: V
@St. Cloud Cathedral High School
6:00pm
SW: B/V
@Willmar High School
6:15pm
WR: V
@St. Cloud Tech H.S.
Gym
7:15pm
BB: B/V
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym
.
7:15pm
Hockey: B/V
@Willmar - Civic Center
2 pt game
19
10:30am
Hockey: B/JV
@St. Cloud - MAC Arena
12:15pm
Hockey: G/JV
@St. Cloud - Municipal Athletic Center
Hockey Day Minnesota
3:30pm
WR: V
@New London-Spicer High School
HS Main Gym
Var and JV Individual Tournament
5:00pm
Hockey: G/V
@TBD
Hockey Day Minnesota at Lake George
5:45pm
BB: G/C
@St. Cloud Apollo H.S.
5:45pm
BB: G/JV
@St. Cloud Apollo H.S.
7:15pm
BB: G/V
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym
20
6:00am - 5:00pm
Volleyball Tournament 1/20/18-1/21/18
@Apollo Commons
6:00am - 5:00pm
Volleyball Tournament 1/20/18-1/21/18
@Gym Main (All 3 Sections)
9:00am
SW: B/V
@Sauk Rapids-Rice High School
10:00am
Hockey: B/V
@TBD
Game at Lake George- Hockey Day Minnesota
2:00pm
Nordic Skiing: V
@Bemidji High School
21
6:00am - 5:00pm
Volleyball Tournament 1/20/18-1/21/18
@
Multiple Location
22
5:45pm
BB: B/JV
(Cancelled)
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym Middle 1/3
5:45pm
BB: B/9th
(Cancelled)
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym East 1/3
6:00pm - 7:30pm
Adaptive Floor Hockey Practice
@North Junior High - Upper Gym
7:15pm
BB: B/V
(Cancelled)
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym Middle 1/3
23
4:30pm
Adapted Floor Hockey: V
(Postponed)
@Maple Grove High School
5:30pm
Hockey: B/JV
@St. Cloud - Municipal Athletic Center
5:45pm
BB: B/JV
@Brainerd H.S.
Main Gym
5:45pm
BB: B/10th
(Cancelled)
@Brainerd H.S.
5:45pm
BB: B/9th
@Brainerd - Riverside Elementary
6:00pm
GYM: V
@St. Cloud Cathedral High School
7:15pm
BB: B/V
@Brainerd H.S.
7:15pm
Hockey: B/V
@St. Cloud - Municipal Athletic Center
2 pts
24
5:00pm
BB: G/9th
@Eden Prairie High School
5:30pm
BB: G/JV
@Eden Prairie High School
6:00pm - 7:30pm
Adaptive Floor Hockey Practice
@North Junior High - Upper Gym
7:00pm
BB: G/V
@Eden Prairie High School
25
1:00pm
Nordic Skiing: V
(Changed)
@Brainerd - Northland Arboretum
5:00pm
WR: V
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym
Parents Night/Senior Night
5:30pm
Hockey: B/JV
@Alexandria - Runestone Community Center
6:00pm
Adapted Floor Hockey: V
@St. Cloud North Jr High
6:00pm
Adapted Floor Hockey: V
@St. Cloud North Jr High
6:00pm
Adapted Floor Hockey: V
@St. Cloud - North Jr High School
Upper Gym
6:00pm - 7:30pm
Adaptive Floor Hockey Practice
(Cancelled)
@North Junior High - Upper Gym
6:00pm
SW: B/V
@St. Cloud Apollo H.S.
7:15pm
Hockey: B/V
@Alexandria - Runestone Community Center
Double Header
26
5:00pm
WR: V
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym
SRR, Albany & Paynesville
5:15pm
Hockey: G/JV
@Thief River Falls
6:00pm
GYM: V
@St. Cloud Cathedral High School
7:30pm
Hockey: G/V
@Thief River Falls
Games will be at Ralph Engelstad Arena.
27
TBD
WR: JV
@Milaca High School
9th Grade and under Sectional
TBD
Z_Dance: G/V
@Mounds View H. S.
TIME to be confirmed
10:30am
Nordic Skiing: V
@Brainerd - Northland Arboretum
Junior High Championships
11:30am
WR: V
@Alexandria Area High School
2:00pm
Hockey: G/JV
@Roseau Ram Center
4:00pm
Hockey: G/V
@Roseau Ram Center
28
29
30
2:00pm
Nordic Skiing: V
@Andes Tower Hills
4:00pm
BB: G/JV
@St. Cloud Tech H.S.
Gym - Main Court
4:00pm
BB: B/JV
@St. Cloud Tech H.S.
4:30pm
Adapted Floor Hockey: V
@White Bear Central MS
4:30pm
Adapted Floor Hockey: V
@White Bear Central MS
5:00pm
Adapted Floor Hockey: V
@Centennial High School
5:00pm
BB: G/C
@St. Cloud Apollo H.S.
5:00pm
BB: B/10th
(Cancelled)
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym
5:00pm
WR: V
@Fergus Falls H.S.
Fergus Falls & Breckenridge
5:15pm
Hockey: G/JV
(Cancelled)
@Alexandria - Runestone Community Center
5:45pm
BB: B/9th
@St. Cloud Apollo H.S.
Gym West 1/3
6:00pm
BB: G/V
@St. Cloud Tech H.S.
Gym - Main Court
6:00pm
SW: B/V
@Brainerd H.S.
Pool
7:00pm
Hockey: G/V
(Changed)
@Alexandria - Runestone Community Center
Double Header
8:00pm
BB: B/V
@St. Cloud Tech H.S.
Gym - Main Court
31
4:30pm
Adapted Floor Hockey: V
(Rescheduled)
@Maple Grove High School
4:30pm
Adapted Floor Hockey: V
@Maple Grove Middle School
4:30pm
Adapted Floor Hockey: V
@Maple Grove HS
6:00pm - 7:30pm
Adaptive Floor Hockey Practice
@North Junior High - Upper Gym
1
2
3
Collapse Menu
Search
Today
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
View Schedules
Loading schedules..
Get The Mobile App
Notify Me
LOGIN
Username:
Password:
Forgot password?