Sartell High School

Sartell High School

1


  • Sunday
  • Monday
  • Tuesday
  • Wednesday
  • Thursday
  • Friday
  • Saturday
  • 15
  • 16
    4:15pm
    @Sartell M.S.
    Gymnastics gym
    4:15pm
    @Sartell M.S.
    Gym-N
    4:15pm
    @Big Lake Middle School
  • 17
    3:35pm
    @Sartell M.S.
    Gymnastics gym
    First practice of the season in South gym
    3:35pm
    @Sartell M.S.
    Gym-N
    First practice of the season in the north gym.
    4:00pm
    @Zimmerman High School
    4:30pm
    @Brainerd - Forestview Middle School
    4:30pm
    @Brainerd - Forestview Middle School
    5:30pm
    @Zimmerman High School
    5:45pm
    @Sartell H.S.
    Gym
    5:45pm
    @Sartell H.S.
    Gym
    5:45pm
    @Sartell H.S.
    Gym - Aux
    6:00pm
    @St. Cloud Tech H.S.
    7:15pm
    @Sartell H.S.
    Gym
  • 18
  • 19
    4:30pm
    @Alexandria - Discovery Middle School
    4:30pm
    @Alexandria - Discovery Middle School
    4:30pm
    @Alexandria - Discovery Middle School
    5:00pm
    @Sartell H.S.
    Gym
    5:00 - Sartell vs Brainerd (V and JV) 6:15 - Brainerd vs Tech (V and JV) 7:30 - Sartell vs Tech (V and JV)
    5:10pm
    (Changed)
    @St. Cloud - MAC Arena
    (Ritsche Rink)
    6:00pm
    @FF Roosevelt School
    6:00pm
    @Sartell H.S.
    Pool
    7:00pm
    (Changed)
    @St. Cloud - MAC Arena
    (Ritsche Rink)
  • 20
    2:00pm
    @Mora Vasaloppet Nordic Center
    2:10 - Boys JH, 2:15 - Girls JH, 2:35 - Boys JV, 2:45 - Girls JV, 3:30 - Boys Spring Relay, 4:00 - Girls Sprint Relay
    4:00pm
    @Tartan H.S.
    4:00pm
    at Tartan High School
    4:00pm
    @Redwood Valley High School
    4:15pm
    (Changed)
    @Sartell H.S.
    Gym
    4:15pm
    (Changed)
    @Sartell H.S.
    Gym - Aux
    4:15pm
    (Changed)
    @Sartell H.S.
    Gym
    4:30pm
    @Sartell M.S.
    Gymnastics gym
    4:30pm
    @Sartell M.S.
    Gym-N
    5:30pm
    @Sartell H.S.
    Gym
    5:30pm
    @Sartell - Bernick's Arena
    7:15pm
    @Sartell - Bernick's Arena
    8:00pm
    @Sartell H.S.
    Gym
  • 21
    9:00am
    @Redwood Valley High School
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
    10:00am
    @St. Cloud Apollo H.S.
    2:30pm
    @St. Cloud Apollo H.S.
    5:00pm
    @Blaine Super Rink
    vs University School of Milwaukee (Super Rink 3)
    7:00pm
    @Sartell - Bernick's Arena
    5:00 PM: New Ulm vs. St. Cloud 7:00 PM: Fargo North/South vs. Sartell/Sauk Rapids
    7:00pm
    @Blaine Super Rink
    vs University School Milwaukee
  • 27
    TBD
    @Blaine Super Rink
    game time at 1:00 or 5:00 (Super Rink 3)
    TBD
    @Blaine Super Rink
    game at 2:00 or 7:00
    9:45am
    @Whitney Recreation Center
    9BBB (A Team) vs Becker at 9:45 - Whitney Ctr and 9BBB (B Team) vs Rogers at 11:00 at Whitney Ctr
    10:00am
    @Sartell - Bernick's Arena
    10:00am
    @Fargodome, Fargo, ND
    1:30pm
    @Whitney Recreation Center
    1:30pm
    @Whitney Recreation Center
    2:00pm
    @Sartell - Bernick's Arena
    12:00 PM: New Ulm vs. Fargo North/South 2:00 PM: West Fargo vs. Sartell/Sauk Rapids
    2:45pm
    @Whitney Recreation Center
    4:45pm
    @St. Cloud Tech H.S.
    5:15pm
    @SCSU Halenbeck Hall
  • 28
    TBD
    @University of Minnesota
    TBD
    @University of Minnesota
    9:00am
    @Fargodome, Fargo, ND
    11:00am
    @Bernicks Pepsi Arena
    West Fargo vs St. Cloud
    11:30am
    @Sauk Rapids-Rice H.S.
    12:45pm
    @Sauk Rapids-Rice H.S.
    9BBB (A team) vs STMA at SRR HS at 12:45 and 9BBB (B team) vs STMA at SRR HS at 2:00
    2:00pm
    @Whitney Recreation Center
    2:45pm
    @St. John's University
  • 29
  • 30
  • 31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4