Home
Away
Time | Event | Details |
---|---|---|
6:15am- 7:30am |
Tech Pool
| |
1:30pm | Bus Info Leaves:
8:00am
(Rescheduled to 02-11-19) | vs. Multiple Schools.. |
3:40pm- 5:45pm |
Wrestling Room
| |
3:45pm- 5:45pm |
Tech Pool
| |
5:30pm |
(Rescheduled to 02-09-19) | Moorhead vs. Tech/Apollo |
5:45pm | Bus Info Leaves:
3:45pm
(Rescheduled to 02-18-19) | vs. Willmar |
5:45pm | Bus Info Leaves:
3:45pm
(Rescheduled to 02-18-19) | vs. Willmar |
7:00pm- 10:00pm |
Tech High School - Kitchen
| |
7:15pm | Bus Info Leaves:
3:45pm
(Rescheduled to 02-18-19) | vs. Willmar
Extended Halftime to 17 Minutes |
Extended Halftime to 17 Minutes | ||
7:15pm |
(Rescheduled to 02-09-19) | Moorhead vs. Tech/Apollo Working on Reschedule date |
Working on Reschedule date |
Time | Event | Details |
---|---|---|
TBD | vs. East Ridge
@ East Ridge High School
| |
8:00am- 12:00pm |
Tech High School - Gym - East Court
| |
9:00am | Bus Info Leaves:
7:00am
| Multiple Schools.. vs. Sauk Rapids-Rice @ Sauk Rapids-Rice H.S. |
10:00am | Bus Info Leaves:
8:00am
| vs. Multiple Schools.. |
11:00am | vs. Elk River @ St. Cloud South Jr. High | |
12:30pm | vs. Elk River @ St. Cloud Tech H.S. | |
12:30pm | vs. Elk River @ St. Cloud Tech H.S. | |
2:00pm | vs. Elk River @ St. Cloud Tech H.S. | |
4:00pm- 8:00pm |
Tech High School - Gym - East Court
| |
4:00pm- 6:00pm |
Student Center
Dance Team | |
Dance Team | ||
5:30pm |
(Rescheduled from 02-08-19) | Moorhead vs. Tech/Apollo |
7:00pm | St. Cloud Ice Breakers vs. North Wright County
@ St. Michael-Albertville Ice Arena
| |
7:00pm- 10:00pm |
Tech High School - Kitchen
| |
7:30pm |
(Rescheduled from 02-08-19) | Moorhead vs. Tech/Apollo Working on Reschedule date |
Working on Reschedule date |
Time | Event | Details |
---|---|---|
2:00pm- 5:00pm |
Tech High School - Kitchen
|
Time | Event | Details |
---|---|---|
TBD | vs. Sauk Rapids-Rice
@ Sauk Rapids Rice High School
| |
6:15am- 7:30am |
Tech Pool
| |
1:30pm | Bus Info Leaves:
8:00am
(Rescheduled from 02-08-19) | vs. Multiple Schools.. Coaches meeting at 12:30 |
Coaches meeting at 12:30 | ||
3:40pm- 5:45pm |
Wrestling Room
| |
3:45pm- 5:45pm |
Tech Pool
| |
4:30pm | St. Cloud Crush Adapted vs. Anoka-Hennepin
@ Andover YMCA
| |
5:30pm- 7:30pm |
Tech High School - Gym - West Court
| |
5:30pm- 7:30pm |
Tech High School - Gym - East Court
| |
6:30pm- 7:30pm |
Tech High School - D110 - Choir
| |
7:30pm- 10:00pm |
(Cancelled) |
C111 - FAB LAB 1
|
Time | Event | Details |
---|---|---|
TBD | vs. TBD
@ TBD
| |
8:00am- 11:35am | Access Testing | |
Access Testing | ||
8:30am- 11:30am |
Upper - LRC
more.. | |
12:26pm- 1:19pm |
Student Center
| |
3:30pm- 5:30pm |
Tech High School - Gym - West Court
| |
3:40pm- 5:45pm |
Wrestling Room
| |
3:45pm- 5:45pm |
Tech Pool
| |
4:30pm |
(Rescheduled from 02-12-19) | St. Cloud Crush Adapted vs. North Suburban-Adapted
@ Centennial H.S.
|
5:30pm | Alexandria Area HS vs. Tech/Apollo | |
5:45pm | vs. Brainerd @ St. Cloud Tech H.S. | |
5:45pm | vs. Brainerd @ St. Cloud Tech H.S. | |
5:45pm | Bus Info Leaves:
3:45pm
| vs. Brainerd |
5:45pm | Bus Info Leaves:
3:45pm
| vs. Brainerd |
5:45pm | Bus Info Leaves:
3:45pm
| vs. Brainerd |
7:15pm | vs. Brainerd @ St. Cloud Tech H.S. | |
7:15pm | Bus Info Leaves:
3:45pm
| vs. Brainerd |
7:15pm | Alexandria Area HS vs. Tech/Apollo |
Time | Event | Details |
---|---|---|
TBD | vs. TBD | |
7:15am- 8:30am |
Lower - LRC
| |
8:30am- 10:00am |
Student Center
| |
3:30pm- 7:30pm |
Tech High School - Gym - East Court
| |
3:40pm- 5:45pm |
Wrestling Room
| |
3:45pm- 5:45pm |
Tech Pool
| |
6:00pm | North/Tartan vs. St. Cloud Crush Adapted
@ St. Cloud - North Jr High School
|
Time | Event | Details |
---|---|---|
TBD | vs. TBD | |
6:30am- 8:00am |
Tech High School - Performing Arts Center
| |
8:30am- 12:00pm |
Lower - LRC
more.. | |
9:28am- 10:21am | ||
3:40pm- 5:45pm |
Wrestling Room
| |
3:45pm- 5:45pm |
Tech Pool
| |
5:45pm | Bus Info Leaves:
4:30pm
| vs. Rocori |
5:45pm | Bus Info Leaves:
4:30pm
| vs. Rocori |
7:15pm | Bus Info Leaves:
4:30pm
| vs. Rocori |
7:30pm- 9:00pm |
Tech High School - Gym - East Court
Girls Lacrosse | |
Girls Lacrosse |